DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O NASZEJ AKCJI

O AKCJI

Akcja „Smyki kodują” ma na celu popularyzację nauki programowania dla dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. W ramach akcji uczymy nauczycieli jak samodzielnie prowadzić takie zajęcia w przedszkolach. Zajęcia te nie wymagają użycia komputerów i są oparte o zabawę.

Akcja obejmuje również bezpłatną wysyłkę scenariuszy i materiałów do wybranych, zainteresowanych przedszkoli w oparciu o serię książek dla dzieci „Hello Ruby”.

Niniejsza strona internetowa zawiera darmowe scenariusze zajęć do pobrania, filmy video z pokazowymi zajęciami, instrukcje dla nauczycieli i materiały do wydrukowania. Dzięki temu nauczyciel po lekturze udostępnionych materiałów będzie w stanie sam poprowadzić zajęcia w swojej grupie przedszkolnej – nawet jeśli nie miał wcześniej żadnej styczności z programowaniem!

Kodowanie to jedna z najbardziej przydatnych umiejętności w XXI wieku. W dzisiejszych czasach z oprogramowania korzysta się nie tylko w informatyce, ale również innych dziedzinach np. medycynie. Umiejętność programowania zwiększa szansę na dobrą pracę – według organizacji takich jak Code.org do 2020 roku w USA będzie o 1.000.000 więcej miejsc pracy dla programistów niż ludzi, którzy będą w stanie te stanowiska zająć.

Wierzymy że programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię dzieci. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdej osobie np. nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach, dokładności.

Pobierz komplet materiałów

Chcesz zgłosić swoje przedszkole i otrzymać bezpłatne materiały?

Kliknij tutaj

Nasz cel

Nauka kodowania dla dzieci ma za zadanie, wprowadzić je w świat języka programowania. Przyświeca nam idea motywowania i zachęcania do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii

         

Nasz adres

Smyki Kodują

ul. Obrzeżna 12 lok. 55

02-691 Warszawa